Zdjęcie: Szkolenie Wody opadowe we Wrocławiu – 07.11.2023

Szkolenie Wody opadowe we Wrocławiu – 07.11.2023

Wydział Klimatu i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat zagospodarowania wód opadowych oraz wprowadzania zieleni w przestrzeniach publicznych. 

Szkolenie Wody opadowe we Wrocławiu, kierowane jest do:
– pracowników administracji publicznej,
– projektantów i wykonawców terenów zieleni,
– aktywistów i zarządców.

Szkolenie ma na celu promowanie zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi oraz przedstawienie wyników programów miejskich jak projekt Grow Green, Lubię Deszcz oraz Szare na Zielone, realizowanych na osiedlu Ołbin. .
Szkolenie poprowadzi dr inż. arch. kraj. Łukasz Dworniczak – projektant przestrzeni publicznych i autor standardów w zakresie ochrony i kształtowania terenów zieleni.

Termin: 07.11.2023 r.

godz. 10:00 – 12:00 – wykład i dyskusje
godz. 12:00 – 14:00 – zwiedzanie zrealizowanych inwestycji na terenach publicznych

Miejsce: Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol ul. Bolesława Prusa 37-39, 50-317 Wrocław – wejście od ul. Sienkiewicza. Lokalizacja: https://goo.gl/maps/RYxZy2DnP1iGVi7s8

Program

Szkolenie poprowadzi dr inż. arch. kraj. Łukasz Dworniczak, będzie ono obejmowało dwie części:
1. wykład połączony z dyskusją (ok. 2 godz.); – polityka miasta w zakresie ochrony zieleni
– miejskie standardy gospodarowania wodami opadowymi
– przegląd wybranych realizacji i programów miejskich
– projekt Grow Green
– wyzwania dla gospodarzy przestrzeni publicznych

2. zwiedzanie realizacji z zakresu zagospodarowania wód opadowych na osiedlu Ołbin (ok. 1,5 godz.). – ogród zabaw z naturalnych materiałów – Przedszkole nr 109 – zagospodarowanie wód opadowych na podwórzach – podwórko przy ul. Walecznych / Prusa – wprowadzanie zieleni w trudnych warunkach miejskich – „Zielona” ulica Daszyńskiego
– ogród deszczowy przy szkole – Szkoła podstawowa nr 107

Szkolenie jest bezpłatne.

Mapa spaceru

Zapisy na szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie wystarczy przesłać do dnia 6.11, godz. 12:00, informację na adres: lukasz.dworniczak@gmail.com
– nazwa instytucji lub firmy kierującej
– ilość zgłaszanych osób

W ramach zapisów nie są zbierane dane uczestników. Prosimy o nieprzesłanie danych osobowych oraz prywatnych danych kontaktowych.

Prowadzący

Łukasz Dworniczak, projektant przestrzeni publicznych i specjalista ds. rewaloryzacji zabytkowych terenów zieleni, realizuje interdyscyplinarne opracowania badawcze i studialno-projektowe z zakresu ochrony krajobrazu; autor licznych opracowań krajobrazowych, projektów i dokumentacji dendrologicznych; członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.

Prezentacja

Inne

Przykładowe projekty

Przewiń na górę strony